Sklep zawiera wyselekcjonowane produkty z oferty firmy Audiofan - lidera branży pro audio

+48 22 66 77 888

AxelTech Falcon X7- 5 pasmowy cyfrowy procesor emisyjny,FM/DAB+/HDRadio/WEB/DRM D. 1RU. Analog, digital AES i streaming I/O. 2x MPX out. Audio and MPX changeover. SD slot

16 870,00 zł

Opis produktu

Falcon X7 cyfrowy emisyjny procesor dżwięku

zawiera :

 

  • Audio/Voice Processor
  • Stereo Generator
  • RDS encoder (opcja)
  • Audio Changeover/Silence Detector + MPX Changeover
  • Audio Encoder/Streamer
  • Audio IP decoder/Internal back-up player
  • Audio/MPX/RDS Monitoring-SNMP


strona producenta :<<<...>>>Nowa generacja procesorów audio Axel Tech kontynuuje tradycję jakości, niezawodności i efektywności kosztowej, zachowując nazwę Falcon:  znaną i cenioną w środowisku nadawczym na całym świecie.

Nowa platforma Falcon stanowi wyraźny przełom w stosunku do poprzedniej generacji i oferuje najnowocześniejszą technologię, która wyróżnia się łatwością obsługi, wyjątkowymi osiągami i niezrównaną jakością dźwięku, pozwalając na generowanie nowoczesnego dźwięku o najwyższej jakości.
 
Klarowność dźwięku:

Wysokiej jakości sprzęt i algorytmy programowe procesorów FALCON wytwarzają szczegółowy, krystalicznie czysty dźwięk na każdym systemie głośników, zawsze zachowując oryginalną sygnaturę audio.
Procesor głosu
Dedykowana sekcja przetwarzania zwiększa obecność głosu, zapewniając miękki, jedwabisty efekt dźwiękowy. Wokale są zawsze na wierzchu miksu, dzięki czemu teksty piosenek są wygodnie słyszalne. Każdy instrument i wokalista zyskuje dominium własnej przestrzeni.
Ekstremalna gęstość
Procesory FALCON zapewniają pełny dźwięk uderzenia przy najwyższej gęstości głośności, zachowując oryginalne detale audio, tożsamość i nastrój. Dedykowana scena „Bass Enhancer” zapewnia mocne i skuteczne „uderzenie perkusji” dla głębokich muzycznych emocji.
 
 
FALCON oferuje pełną łączność z analogowymi i cyfrowymi wejściami / wyjściami audio (ponad złączami XLR), 2 niezależnymi wyjściami MPX, USB, GPI i portami szeregowymi.

Dołączono obwód obejścia sprzętowego, aby zagwarantować obecność dźwięku i ciągłość programów.

Seria FALCON ma wbudowane dodatkowe funkcje specjalne.

Port LAN i wbudowany serwer internetowy pozwalają kontrolować procesor i dostroić dźwięk z dowolnego miejsca.

Wbudowany cyfrowy generator stereo zapewnia wyjątkowo precyzyjny sygnał MPX.
lipper kompozytowy, będący częścią obwodu generatora stereo, zapewnia maksymalny poziom modulacji zgodnie z przepisami technicznymi na całym świecie. Dzięki temu każda stacja radiowa może zbudować swój niepowtarzalny kształt dźwięku.
 
 
Wbudowany enkoder RDS wykonuje pełne przetwarzanie cyfrowe, zgodnie z RDS 2.0 (UECP SPB490), i zapewnia 2 zestawy danych z szerokim zakresem usług statycznych, w tym tekstem radiowym. Rejestrowanie sygnału wyjściowego jest cechą natywną i daje wiele informacji o parametrach sygnałów. Przechowywane informacje i przedział czasu można dostosować i zależeć od wielkości archiwizacji karty SD lub napędu flash USB.
Funkcje przetwarzania dźwięku są w pełni konfigurowalne: kontrola kompresji 5 pasm, regulowany napęd i próg, podwójny pas ACG, korekcja 3 pasm (niska, średnia i wysoka częstotliwość) oraz kontrola jasności. Kontrola fazy dźwięków mono pozwala nadać ludzkiemu głosowi bardziej naturalny i przyjemny kształt. Ostateczny ogranicznik poprawia obecność dźwięku.
 
40 pamięci pozwala przywołać ustawienia fabryczne lub zapisać nowe, które można przywrócić zgodnie z potrzebami klienta.
W FALCON procesory są wyposażone w uniwersalny 90-260 V zasilacz AC, pracujący przy 50 lub 60 Hz, gotowe do użycia w każdym kraju na całym świecie. Ze względu na niski pobór mocy (maks. 15 W) FALCON można uznać za „zielony” sprzęt. FALCON solidna konstrukcja znajdzie substancji z szerokiego zastosowania ze stali i aluminium. Urządzenia FALCON są odporne na silne pola elektromagnetyczne i nadają się do instalacji w ekstremalnych warunkach.
 
 
Dedykowany cyfrowy generator sygnału testowego może wysyłać do wszystkich fizycznych wyjść sygnału (analogowego, cyfrowego i MPX) próbkę o zmiennej częstotliwości i amplitudzie, co pomaga skalibrować cały system audio.
 
 
FALCON X7 to pełna wersja opcji, podczas gdy FALCON X6 to ten sam model, ale bez elementów sterujących na panelu przednim, nadaje się do zdalnej instalacji za każdym razem, gdy musimy zdalnie zarządzać urządzeniem za pośrednictwem interfejsu WEB.
 
Nowe procesory dźwięku FALCON integrują, jak zwykle w Axel Tech , wiele funkcji akcesoriów obowiązkowych w procesie pracy radia - takich jak kodowanie RDS i generowanie stereo -
ale także patrząc na innowacyjne technologie - takie jak DAB i audio przez IP.
Urządzenia z serii
FALCON zapewniają najwyższą jakość wykonania i ekskluzywny dźwięk. Posiada mocne DPS, 5-pasmową architekturę, dwuzakresowe AGC, 3-pasmowy korektor, wzmacniacz stereo, wykrywacz mowy i 5 ograniczników. Kompleksowa i dokładna kontrola każdego parametru audio pozwala idealnie kształtować dźwięk, aby emitować wyjątkowy i wyjątkowy dźwięk marki.
 

KOMPLETNY ZESTAW WEJŚĆRozszerzony detektor przełączania / ciszy z konfigurowalnymi priorytetami źródła z 11 źródeł:

1xAnalog, 2xAES / EBU, 2xIP, 2xMPX, 1xAES192, 1xDante, 1xMPX ponad Dante, 1xInternal Player

KOMPLETNY ZESTAW WYJŚĆ 1xAnalog, 2xAES / EBU, 2xIP, 2xMPX, 1xAES192, 1xDante, 1xMPX przez Dante

 Wbudowany odtwarzacz audio Nadaje się jako źródło kopii zapasowej lub do celów testowych. Dostępny jest również generator sygnału testowego.

 
ZAAWANSOWANY SNMP (Simple Network Management Protocol)Umożliwia wymianę danych i uproszczoną konfigurację urządzeń innych firmpodłączonych do tej samej sieci LAN za pomocą współużytkowanych zestawów danych MIB. 

MPX CHANGEOVER Zarządza routingiem sygnałów MPX w celu podziału obszaru reklamowego.
  ZAAWANSOWANE RDS

Dynamiczne RDS w pełni obsługiwane, zaimplementowane wejście UECP, dostępnych 8 zestawów danych.Nadaje się do infrastruktury sieciowej.ULEPSZALNA I NIEZAWODNA Wewnętrzna karta SD z systemem operacyjnym do odzyskiwania po awarii. Łatwa aktualizacja za pośrednictwem aplikacji WEB lub Windows. 

WBUDOWANY ENKODER I STREAMER AUDIO 
Może zarządzać strumieniem audio jak wejściem, może generować wyjściowy strumień audio. 

PRĘDKOŚĆ POBIERANIA PRÓBEK OD 32 kHz DO 192 kHz PANEL STEROWANIA OPARTY NA STRONIE INTERNETOWEJ 
Cały system może być zarządzany za pośrednictwem strony WWW generowanej przez wewnętrzny serwer WWW. 
Głównymi funkcjami można zarządzać za pomocą panelu fizycznego.
  

Zaawansowane funkcje

 

OPÓŹNIENIE PRZETWARZANIAKonfigurowalne opóźnienie (od 0 do 10 ”) można zastosować do procesu FM w celu zsynchronizowania zkanałami dystrybucji o znacznym opóźnieniu, takim jak DAB.PODWÓJNE PRZETWARZANIE Przetwarzanie 15 kHz pozwala na wykorzystanie go jako procesora audio FM. Przetwarzanie 20 KHz dla nadawania cyfrowego, pozwala na wykorzystanie go jako procesora audio DAB, procesora audio HD Radio, procesora audio Sirius XM, procesora audio radia internetowego. PRZETWARZANIE GŁOŚNOŚCI EBU R 128 i ITU-R BS.1770-4 Zalecenia dotyczące głośności dostępne dla cyfrowych i analogowych łańcuchów przetwarzania radiowego zgodnych z przepisami dotyczącymi głośności w każdym kraju. PRZETWARZANIE LUDNOŚCI MPX   ITU BS.412 MPX Zalecenia dotyczące głośności mocy dostępne dla łańcuchów przetwarzania MPX zgodnych z przepisami dotyczącymi głośności w każdym kraju.ŁĄCZNOŚĆ DANTE AUDIO-OVER-IP (OPCJA) Opcja DanteTM (zgodna z AES67) zapewnia połączenie Ethernet dla 1 wejścia stereo i 1 wyjścia stereo, z niezależną i dedykowaną kontrolą poziomu i konwersją częstotliwości próbkowania. MPX przez AES 192 (AES3) Jest to standard wymiany cyfrowych sygnałów MPX + RDS między profesjonalnymi urządzeniami audio. Standard 192 kHz jest obsługiwany przez kilku producentów nadajników.  KODER RDS / RBDS

Koder RDS jest zgodny z głównymi międzynarodowymi standardami:UECP EBU SPB490 v7.05 i Cenelec w Europie oraz NRSC w Stanach Zjednoczonych.Nowe funkcje „dynamiczne” pozwalają zarządzać wieloma rodzajami usług:PS, RT, RT +, PTY, PTYN. Łącząc Falcona z oprogramowaniem do automatyzacji radia, może zarządzać wielomadodatkowymi informacjami, takimi jak tytuł utworu, wykonawca utworu, program na antenie, nazwa mówcy itp. Natywnyinterfejs z formatem kanału RSS umożliwia bezpośrednie odbieranie kanałów informacyjnych i jest gotowy na RDS 2.0 .ZAAWANSOWANA ZMIANA
 Zaawansowany przełącznik audio / detektor ciszy jest w stanie przełączać się między dowolnym dostępnym źródłem wejściowym: analogowym, cyfrowym, MPX, FM, IP, DanteTM, wewnętrznym odtwarzaczem audio.
  MONITOR AUDIO W CZASIE RZECZYWISTYMOpóźnienie przetwarzania jest dość niesłyszalne i zależy od złożoności przetwarzania.

 

Trasowanie i przełączanie sygnałów

 

Nowy procesor FALCON zawiera zaawansowany technologicznie przełącznik audio / detektor ciszy, który może przełączać się między dowolnym dostępnym źródłem: analogowym, cyfrowym, MPX, FM, IP, AoIP…W przypadku braku dźwięku z zewnętrznych źródeł, procesor może odtwarzać zapisane listy odtwarzania w napędzie microSD lub USB Flash.Możliwe jest dodanie do 10 sekund opóźnienia do wyjścia MPX w celu zsynchronizowania sygnału DAB (podłączonego do wyjścia analogowego lub cyfrowego) z sygnałem FM podłączonym do wyjścia MPX. Wbudowany generator sygnałów testowych pozwala na wyprowadzenie sygnału audio odpowiedniego do testowania sprzętu lub całego systemu audio.

 

Połączenia we / wy

 

Nowa seria procesorów audio FALCON zawiera pełny zestaw połączeń wejściowych i wyjściowych.
 
Analogowe i cyfrowe połączenia audio AES / EBU są standardem oprócz dwóch buforowanych i niezależnych multipleksowanych wyjść (MPX + RDS) z obejściem sprzętowym.
Wejście analogowe> Wyjście analogowe | Wejście cyfrowe 1> Wyjście cyfrowe 1 | Wejście MPX1> Wyjście MPX1 | Wejście MPX2> Wyjście MPX2Trzy porty USB (jeden z przodu, jeden na tylnym panelu i jeden zainstalowany na wewnętrznej płytce drukowanej), umożliwiają aktualizację oprogramowania układowego, rejestrowanie dzienników systemu i odtwarzanie ścieżek audio. microSD pozwala sklonować całą konfigurację z jednego Falcona do drugiego.Dwa wejścia AUX (SCA) umożliwiają podłączenie zewnętrznego enkodera RDS. Kolejne wejście AUX może odbierać dźwięk z innego procesora MPX i przełączać się z wewnętrznie generowanym MPX, umożliwiając budowę małej sieci zarządzanej z systemu automatyki radiowej. Konfiguracja połączenia obejmuje licencję Dante, która pozwala zarządzać sygnałami AoIP Dante lub AE67: 4 wejścia i 4 wyjścia.

 

Przedni panel

 

FALCON X7 wyposażony jest w szeroki monitor LCD z technologią TFT (480 x 128), który pokazuje przetwarzanie wejściowe i wyjściowe, w tym korekty dla każdego pasma występującego w kompresorze, ogranicznikach i wielopasmowym AGC.Oczywiście pokazuje także wejście i wyjście wszystkich poziomów sygnału.Ponadto poprzez wyświetlacz można sprawdzić status systemu: parametry operacyjne, status portu GPI / O i parametry RDS, w tym identyfikator stacji.Złącze TRS (stereo Jack 6,3 mm) umożliwia monitorowanie zarówno oryginalnego, jak i przetworzonego sygnału, sprawdzając w szybszy sposób różnice między dostępnymi ustawieniami wstępnymi.

 

Komunikacja i alarmy

 

Procesory audio FALCON mogą wymieniać informacje z innym sprzętem za pośrednictwem niektórych portów komunikacyjnych:jeden port LAN / WAN, dwa porty szeregowe RS-232, dwa porty USB, jeden port GPIO z łącznikiem optycznym i przekaźnikami.Informacje zostaną wysłane (status, alarmy) lub odebrane (polecenia).Panel z 40 diodami LED (panel LCD w większym modelu) pokazuje informacje o stanie.Komunikaty alarmowe mogą być wysyłane przez GPO, SNMP (Trap), http i e-mail.

 
<div class="vc_row row-container onepage-section boomapps_vcrow" style="box-sizing: border-box; z-index: 0; position

Produkty z tej samej kategorii

stat4u